INFORMACJE PRAKTYCZNE

25 czerwca 2019

PARKOWANIE – Przed Centrum Geoedukacji znajduje się bezpłatny, nie strzeżony parking zarówno dla samochodów osobowych jak i autokarów.


SZATNIA – Dysponujemy bezpłatną, samoobsługową szatnią. Zalecamy aby grupy zorganizowane pozostawiały swoją odzież wierzchnią i plecaki na jednym, wybranym wieszaku.


PAMIĄTKI / JEDZENIE / PICIE – Informujemy, że w budynku Centrum Geoedukacji NIE ma możliwości zakupu pamiątek, posiłków ani napojów. Dysponujemy natomiast miejscem, w którym można wygodnie spożyć przyniesiony z zewnątrz posiłek.


PLAC ZABAW – Bezpośrednio za budynkiem Centrum Geoedukacji znajduje się plac zabaw, który jest czynny od września do kwietnia od 8:00 do 19:00  oraz od maja do sierpnia od 8:00 do 20:00. Na placu zabaw mogą przebywać dzieci wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.


OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE – Centrum Geoedukacji  jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dysponujemy m.in. windą oraz podjazdami, które umożliwiają wjazd osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Dla osób niewidomych i niedowidzących  dedykowana jest geologiczna ścieżka czasu, która obejmuje 10 tablic edukacyjnych, prezentujących informacje dotyczące różnorodności geologicznej regionu świętokrzyskiego. Jest ona uzupełniona  o opisy w alfabecie Braille’a  i o przykłady  skał,  umożliwiające  rozpoznawanie dotykiem.


JAK DOJECHAĆ:

Transport publiczny – ok. 500 metrów od Centrum Geoedukacji odległy jest  przystanek „PILECKIEGO / KARSKIEGO”. Zatrzymuje się na nim linia nr 1 i 104 (kierunek Bukówka). Natomiast ok. 850 metrów od Centrum Geoedukacji zlokalizowana jest pętla autobusowa „PILECKIEGO” do której można dojechać liniami 34 i 54.

Można również dojechać w okolice zachodniej części rezerwatu Wietrznia liniami nr 11, 25, 33, 3441, 45, 104, 108, 113 oraz N2 i wysiąść na przystanku „TARNOWSKA/ WOJSKA POL”., a następnie dojść ok 900 metrów ul. Wojska Polskiego i ul. Daleszycką lub ścieżkami w obrębie rezerwatu Wietrznia.

Szczegółowe informacje na temat komunikacji miejskiej w Kielcach można znaleźć na stronie ZTM w Kielcach Wyszukiwarka połączeń znajduje się również na stronie: jakdojade.pl

Pieszo – z centrum Kielc ( z Placu Artystów) można dojść pieszo do rezerwatu Wietrznia miejskim szlakiem spacerowym koloru zielonego.

Samochodem/autokarem – od drogi krajowej nr 73 polecamy dojazd do Centrum Geoedukacji ulicami: rtm. Witolda Pileckiego, a następnie Jana Karskiego i dalej ul. Daleszycką.

x