Wiemy już kto zdobył tytuł MASTER-SZLIFA 2018!

27 czerwca 2018

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie podsumowanie Turnieju Szlifierskiego Klubu Miłośników Geologii MASTER-SZLIF! Konkurs składał się z ośmiu etapów, realizowanych raz w miesiącu, od listopada 2017 r. do czerwca 2018 r. Głównym jego celem było wyłonienie wśród młodych członków Klubu, osób, które wykażą się najwyższymi umiejętnościami w zakresie samodzielnego szlifowania i polerowania okazów geologicznych.


Miło nam jest poinformować,  że konkursie udział wzięło w sumie 24 młodych członków Klubu Miłośników Geologii. Osoby te raz w miesiącu przystępowały do rywalizacji , w ramach której szlifowały, różne pod względem twardości, skały i minerały (dolomit marglisty, wapień dewoński, marmur, serpentynit, granit, sjenit i chalcedon). Oszlifowane i wypolerowane okazy, z każdego etapu podlegały ocenie punktowej.Tytuł MASTER-SZLIFA roku 2018 powędrował do 12-letniego Karola Porębskiego, który zgromadził największą ilość punktów. Tuż za nim znalazła się Zuzia Okrajewska – laureatka II miejsca.  Tytuł III MASTER-SZLIFA otrzymał zaś Oliwier Winiarski.  Laureaci oraz wszyscy obecni na wczorajszym  podsumowaniu, uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody o charakterze edukacyjnym.  Dodajemy, że trójka laureatów otrzymała również nagrodę dla swojej klasy w postaci vouchera do Centrum Geoedukacji. W programie wizyty poszczególnych klas naszych młodych MASTER-SZLIFÓW, znalazły się m.in. warsztaty szlifowania okazów geologicznych, które dla klasy poprowadzą nasi Klubowicze. Już nie możemy się doczekać aż przekażemy „pałeczkę” naszym młodym miłośnikom geologii.

Dziękujemy Wszystkim Klubowiczom za udział w Turnieju. Jesteśmy pod wrażeniem Waszych umiejętności szlifierskich. Cieszymy, że potraficie wykorzystać wiedzę i umiejętności nabyte w Klubie. Gratulujemy Laureatom Turnieju i jednocześnie zachęcamy do udziału  w kolejnych konkursach/quizach edukacyjnych realizowanych w Klubie Miłośników Geologii.


x