WYSTAWA STAŁA

25 czerwca 2019

Zwiedzanie wystawy stałej trwa ok. 45 minut i obejmuje następujące atrakcje:


PODWODNA STACJA BADAWCZA „CHRONOS”

To główna część wystawy stałej poświęcona dziedzictwu geologicznemu Gór Świętokrzyskich.  Motywem przewodnim wystawy jest podróż w czasie do odległej przeszłości. Zwiedzający mając do dyspozycji liczne stanowiska interaktywne, dioramy z modelami, okazy skał i skamieniałości poznają  historię regionu świętokrzyskiego oraz jego dawnych mieszkańców.


GEO-LABORATORIUM

Część wystawy, która pozwala zwiedzającym  wcielić się w rolę badaczy naszej planety.  Przy pomocy interaktywnych stanowisk edukacyjnych mogą oni mogli poznać procesy geologiczne  zachodzące  we wnętrzu jak i na powierzchni Ziemi.


KAPSUŁA CZASU – KINO 

Przemieszczający się w czasie futurystyczny pojazd z napędem jonowym.  Załoga naszego statku w ciągu ok. 10 minut wykorzystując  tunele czaso-przestrzenne odbywa długą, pobudzającą zmysły podróż  – od narodzin Ziemi po współczesność.


JASKINIA I GROTA

Część  wystawy poświęcona jaskiniom oraz procesom krasowym.  To przestrzeń, która scenograficznie przypomina wnętrze jaskini w raz z jej szatą naciekową, odgłosami sączącej się wody i panującym wokół półmrokiem.


Wystawa stała przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach.


x