Znamy już GEO-Geniusza III edycji Konkursu Wiedzy o Ziemi!

9 czerwca 2015

Spośród 50 finalistów z 9 szkół województwa świętokrzyskiego wyłoniliśmy Geo-Geniusza trzeciej edycji Konkursu Wiedzy o Ziemi. Uczestnicy etapu finałowego o godz. 10.00 przystąpili do rozwiązywania testu, sprawdzającego wiedzę geologiczną i geograficzną regionu świętokrzyskiego. Pytania finałowego od strony merytorycznej przygotowali pracownicy Geoparku Kielce, a dotyczyły bogactwa geologicznego regionie. Następnie, w czasie gdy geo-załoga dzielnie sprawdzała wyniki testów, Geo-Geniusze mieli okazję zwiedzić atrakcje Centrum Geoedukacji w niestandardowy sposób, biorąc udział w geo-grze „Poznaj Geopark”. Wyniki testów pokazały , że stawka jest niezwykle wyrównana a poziom wiedzy wysoki. Dopiero dogrywka wskazała zwycięzców, a raczej zwyciężczynie…

Kolejno: miejsce I zajęła– Wiktoria Kuleta z Gimnazjum nr 1 im. Kacpra Fodygi w Chęcinach, miejsca II – Emilia Fortuńska z Gimnazjum in. Jana Pawła II w Daleszycach, III zaś – Aleksandra Kuleta z Gimnazjum nr 1 im. Kacpra Fodygi w Chęcinach/ Nagrodami, oprócz satysfakcji z uczestnictwa, były:  miejsce I – teleskop, miejsce II – tablet, miejsce III – aparat fotograficzny. Laureatki Konkursu otrzymały  ponadto pamiątkowe statuetki z motywem geologiczne. Wszyscy finaliści dyplomy wraz z drobnym upominkiem oraz Ponadto każdy z uczestników dostał GEO-geniuszową koszulkę, na wyprawy w teren.

Wszystkim uczestnikom Konkursu Wiedzy o Ziemi serdecznie gratulujemy!

Wyrazy wdzięczności należą się również nauczycielom za przygotowanie uczniów do Konkursu Wiedzy o Ziemi „GEO-Geniusz”-III edycja. Gratulujemy odniesionego sukcesu i życzymy aby dalsza Praca przynosiła Państwu wiele satysfakcji.

 Życzymy sukcesów w nauce i rozwijania swoich geograficzno-geologicznych pasji.

Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną, IV edycję konkursu Wiedzy o Ziemi.

Relacja ITV Kielce

https://www.youtube.com/watch?v=DlxNdqi8yf8&version=3&autoplay=1&list=UUgz4UB5d26jyexcpDN8p47g

Relacja Echo Dnia

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150608/POWIAT0104/150609146\


publikacje

x