Wystawa stała

7 marca 2016
UWAGA! ZE WZGLĘDU NA MODERNIZACJĘ WYSTAWY STAŁEJ „GALERII ZIEMI”  INFORMUJEMY, ŻE OD 01 GRUDNIA 2018 r. DO 30 CZERWCA 2019 r. ZMIENIA SIĘ ORGANIZACJA PRACY CENTRUM GEOEDUKACJI. WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ -> KLIK

W trakcie modernizacji (od grudnia 2018 r. do czerwca 2019 r. Galeria Ziemi oraz Kino 5D są nieczynne.


ZWIEDZANIE GALERII ZIEMI

Zwiedzanie Galerii Ziemi  – standardowe zwiedzanie ekspozycji stałej z przewodnikiem wraz z seansem w Kinie 5D. Zwiedzanie przeznaczone jest dla grup max. 54 osobowych* i trwa ok.  1 godzinę.

* Grupy zorganizowane, liczące więcej niż 34 osoby są dzielone na dwie mniejsze grupy. Zwiedzają one Galerię Ziemi w tym samym czasie lecz w odwrotnej kolejności.

Paleo-Tropiciel  –  alternatywna wersja zwiedzania ekspozycji stałej w Centrum Geoedukacji. Uczestnicy gry w kilkuosobowych grupach samodzielnie (lub z niewielką pomocą przewodnika)  odnajdują na na naszej wystawie odpowiedzi na 15 wierszowanych pytań/zadań. Każda z grup przed rozpoczęciem gry otrzymuje ołówek, kartę pytań oraz kartę odpowiedzi, którą należy wypełnić. Dla ułatwienia, miejsca na wystawie, w okolicy których można znaleźć odpowiedzi na pytania są oznaczone symbolami kuli ziemskiej. Częścią Paleo-Tropiciela jest też  seans w kinie 5D. Paleo-Tropiciel trwa ok. 1 godzinę i przeznaczony jest dla max. 27-osobowych grup dzieci i młodzieży od lat 8.