CENTRUM GEOEDUKACJI NA ZIELONO

6 października 2017

Informujemy, że Geopark Kielce już po raz trzeci dołączył do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17 milionów, organizowanej z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Z tej okazji gmach Centrum Geoedukacji  przez miesiąc październik podświetlony będzie na zielono. Kolor ten jest bowiem symbolem nadziei solidarności z ludźmi dotkniętymi MPD, których na świecie jest aż 17 milionów.

“Zrozumienie, serdeczność, a także wsparcie na drodze do samodzielności są tym, czego pragnie każdy człowiek, osoby z MPD również tego potrzebują.” – mówi Magdalena Kornelska, Koordynator Kampanii. Mózgowe porażenie dziecięce to zespół przewlekłych zaburzeń neurologicznych wynikających z trwałego uszkodzenia mózgu. Najczęstsze problemy towarzyszące MPD to słaba koordynacja ruchowa, sztywność mięśni, a także kłopoty z połykaniem i mówieniem. Znacząca część osób cierpiących na MPD porusza się wyłącznie na wózkach.

Podświetlając budynek Centrum Geoedukacji na zielono, Geopark Kielce pragnie zsolidaryzować się z osobami dotkniętymi Porażeniem Mózgowym i ich  rodzinami.————————————-

 

x