DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

7 października 2022

Dziś rozpoczynają się Dni Otwarte Funduszy Europejskich – cykl imprez i spotkań promujących inwestycje, jakie zrealizowano dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich.

W dniach 7-9/1-0/2022 r. wiele instytucji i placówek organizują szereg atrakcji dla odwiedzających.  Centrum Geoedukacji od lat włącza się do akcji i zaprasza na „MISJĘ CHRONOS” .

  • Zobacz okazy skał i skamieniałości, poznaj dawnych mieszkańców ziemi świętokrzyskiej.
  • Skorzystaj z interaktywnych stanowisk i zostań badaczem Ziemi.
  • Spodoba ci się też kapsuła czasu. To taki futurystyczny pojazd, w którym obejrzysz film edukacyjny, pokazujący naszą planetę od jej narodzin aż po współczesność.
  • Daj się namówić na spacer po znajdującym się w pobliżu Rezerwacie Wietrznia.

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Centrum Geoedukacji na odwiedzających czeka dodatkowa atrakcja – ,,MISJA CHRONOS’’. Gra odbywa się na terenie ekspozycji i polega na samodzielnym odnajdowaniu ukrytych na wystawie pytań oraz udzielaniu na nie poprawnych odpowiedzi. Na wszystkich uczestników, którzy odpowiedzą prawidłowo na wszystkie pytania czekają drobne upominki.

Zwiedzanie jest bezpłatne. Czas zwiedzania max. 1 godzina;

Wejścia o godzinach: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00: indywidualnie – bez przewodnika, z wirtualnym przewodnikiem – dostępne po zeskanowaniu QR kodu, zwiedzanie w formie gry terenowej dla rodzin z dziećmi.


Sprawdź jakie inne atrakcje w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich czekają na Ciebie w regionie.


x