DNI OTWARTE CENTRUM GEOEDUKACJI „EURO U21-2017 GRAMY GEOLOGICZNIE”

9 czerwca 2017
Data:

Miasto Kielce znalazło się w gronie sześciu miast Polski, gdzie zorganizowane będą Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej UEFA EURO U21 Polska 2017.  Prócz udziału w rozgrywkach stadionowych, kibiców i wszystkich gości zapraszamy również do Geoparku Kielce. W dniach 16-19 czerwca (piątek – poniedziałek),  w godzinach od 12.00 do 18.00,  odbywać się  będą bowiem Dni Otwarte Centrum Geoedukacji, pod wspólnym hasłem „Euro U21-2017 Gramy Geologicznie”. W programie Dni Otwartych:  indywidualne zwiedzanie Galerii Ziemi wraz z Kapsułą Symulatorem 5D „Podróż do wnętrza Ziemi” oraz gra edukacyjna „Paleo-Detektyw. Wstęp na wszystkie atrakcje w tych dniach jest wolny, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji. Ostatnie wejście na wystawę przewidziane jest w okolicach godz. 17.00.  Szczegóły programu poniżej oraz na plakacie.


*Sugerujemy  natomiast by przy planowaniu wizyty w Centrum Geoedukacji, zagospodarować nieco więcej czasu, w związku z możliwością pojawienia się kolejki do Kapsuły Symulatora 5D. Przypominamy, że Kapsuła na swój pokład zabiera 9 osób a seans filmowy pt. „Podróż do wnętrza Ziemi”  trwa ok. 8 min.

Mamy nadzieję, że wszyscy goście Dni Otwartych zakończą zwiedzanie Centrum Geoedukacji, mają w pamięci niesamowite przeżycia i geologiczne i paleontologiczne. Zapraszamy :)


Euro U21-2017 Gramy Geologicznie

16 -19.06.2017  (piątek-sobota-niedziela-poniedziałek)

godz. 12.00 -18.00

WSTĘP WOLNY


  • Opcja 1:     Podróż przez dzieje Ziemi

Opis atrakcji: nieodpłatne zwiedzanie wystawy stałej w Centrum Geoedukacji z atrakcjami w postaci dioram prezentujących prehistoryczne morza i ich mieszkańców, kapsuły-kina 5D z filmem ,,Podróż do wnętrza Ziemi’’ oraz interaktywnej jaskini;

  • Opcja 2:      Gra edukacyjna ,,Paleo-tropiciel’’

Opis atrakcji: alternatywna wersja zwiedzania wystawy stałej w Centrum Geoedukacji, w której zwiedzający w minimum 2-osobowych zespołach wykonują specjalne zadania i rozwiązują zagadki geologiczne; częścią gry ,,Paleo-tropiciel’’ jest seans w kinie-kapsule 5D; gra przygotowana będzie w wersji polskiej i angielskiej, czas trwania ok. 1 godzina, ograniczenia wiekowe – nie wskazana dla dzieci poniżej 8 lat; rejestracja uczestników gry i wydawanie materiałów będzie odbywać się w oznaczonym stanowisku w holu głównym Centrum Geoedukacji w terminie od 16 do 19 czerwca, w godzinach od 12:00 do 17:00.


x