EKO BRZMI GEOLOGICZNIE CZYLI IV KIELECKI PIKNIK GEOLOGICZNY

6 września 2017
Data:
Czas: 14:00  do  18:00

Ogłaszamy wszem i wobec, że już 17 września odbędzie się IV Kielecki Piknik Geologicznytym razem pod hasłem  „EKO brzmi geoLOGICZNIE”. W ramach Pikniku w Centrum Geoedukacji i jego otoczeniu na odwiedzających czekać będą stanowiska warsztatowe, gdzie poprzez naukę i zabawę  będzie można zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi ochrony środowiska przyrodniczego.  Impreza skierowana jest do bardzo szerokiego grona odbiorców, począwszy od dzieci, poprzez młodzież i osoby dorosłe.

Tegoroczną edycję Pikniku Geologicznego dedykujemy ekologii, naturze w połączeniu  z zagadnieniami geologicznymi. Wszystko to tworzyć będzie kompozycję atrakcji zarówno rekreacyjnych jak i edukacyjnych dla całych rodzin.

W programie IV Pikniku Geologicznego EKO brzmi geoLOGICZNIE, przygotowanych będzie wiele edukacyjnych stanowisk tzw. GEO-EKO STACJI, gdzie odbywać się m.in. warsztaty budowania dewońskiej rafy koralowej  z materiałów pozyskanych z recyklingu, projektowania paleo-odznak na plastrach drewna czy konstruowania wielkiego modelu trylobita z materiałów recyklingowych. Ponadto na gości czekać będą plansze edukacyjne „Zdobądź eko skillsy”, gdzie dopasowując odpowiednią skamieniałość czy ślady prehistorycznych zwierzą, będzie można otrzymać  tzw. „eko skills”.  Przewiduje się też rozegranie geologicznej rozgrywki na wielkoformatowej planszy, gdzie zespół graczy, poruszając się specjalnymi pionkami – badaczami przeszłości, będzie miał okazję zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z przeszłości Ziemi: odpowiadając na pytania quizowe lub realizując określone zadania, kształtujące wiedzę merytoryczną spostrzegawczość i  koordynację ruchową.

Prócz warsztatów plenerowych wiele atrakcji na odwiedzających czekać będzie w obiekcie, będą to m.in. warsztaty szlifowania skał czy obserwacji skamieniałości pod mikroskopem. Dodatkowa przewidziana jest również strefa Geo-Malucha, gdzie najmłodsi uczestnicy Pikniku będą  mogli wziąć grach i zabawach o charakterze edukacyjnym. Tradycyjnie otwarta dla zwiedzających będzie część ekspozycyjna Centrum Geoedukacji, czyli Galeria Ziemi z Kinem 5D.


Impreza będzie miała charakter otwarty, wstęp bezpłatny na wszystkie atrakcje.

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Kieleckim Pikniku Geologicznym.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Kieleckich Dni Energii.


x