Majowy GEO-CZWARTEK

14 maja 2018
Data:
Czas: 17:30  do  19:00

uż w czwartek -17 maja, odbędzie się kolejna prelekcja popularnonaukowa, realizowana w ramach tzw. SPOTKAŃ GEO-CZWARTKOWYCH. Geo-czwartki to okazja do zapoznania się z ciekawymi i nierzadko zaskakującymi zagadnieniami naukowymi. W majowym spotkaniu gościć będziemy prof. dr hab. Agnieszkę Gałuszkę z Zakładu Geochemii i Ochrony Środowiska UJK, która przybliży nam ciekawe zagadnienia związane z najnowszą epoką geologiczną – antropocenem.

Wiele dowodów na Ziemi wskazuje bowiem, że poprzez ludzką działalność nastąpiło bardzo dużo zmian w osadach ziemskich. Na tyle dużo, że od 1950 r. można już mówić o nowej epoce w dziejach Ziemi. Udział w prelekcji jest więc znakomitą okazją do wysłuchania informacji nt. aktualnego stanu badań nad nową epoką. Warto podkreślić fakt, iż prof. dr hab. Agnieszka Gałuszka jest członkinią Międzynarodowej Grupy ds. Antropocenu, więc informacje o nowej, epokowej zmianie będą z tzw. „pierwszej ręki”. Początek spotkania o godzinie 17.30. Wstęp wolny. Zapraszamy.


SPOTKANIA GEO-CZWARTKOWE:

Data:                   17.05.2018 (czwartek)

Godzina:            17.30

Prowadzący:   prof. dr hab. Agnieszka Gałuszka (Zakład Geochemii i Ochrony Środowiska UJK)

Temat:                Czy nadszedł już czas na nową epokę w dziejach Ziemi ?

Miejsce:             Centrum Geoedukacji, ul. Daleszycka 21, sala konferencyjna

Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji.


INFORMACJA dot.  możliwości dojazdu do Centrum Geoedukacji:

*Informujemy, że  z centrum Kielc, m.in. z przystanku /ŻELAZNA PKP/  lub / ŻYTNIA/ do przystanku /DALESZYCKA GEOPARK/ dojeżdża  między godziną 17.25 a 17.30 linia nr 3 .

Szczegóły dot. rozkładu jazdy linii nr 3, znajdziecie klikając TU.


x