III KIELECKI PIKNIK GEOLOGICZNY GEO-DIZAJN CZYLI DIZAJNERSKIE ZABAWY Z GEOLOGIĄ

2 września 2016
Data:
Czas: 14:00  do  18:00

Geopark Kielce zaprasza na III Kielecki Piknik Geologiczny GEO-DIZAJN. Impreza odbędzie się w niedzielę – 11 września, w godzinach od 14.00 do 18.00, w Centrum Geoedukacji, przy ul. Daleszyckiej 21 w Kielcach. W ramach Pikniku w Centrum Geoedukacji i jego otoczeniu na uczestników będą czekać stanowiska warsztatowe, gdzie poprzez doświadczenie, eksperyment i zabawę z tworzywem i formą poznają geologiczne zagadki regionu świętokrzyskiego.

Impreza skierowana jest do bardzo szerokiego grona odbiorców, począwszy od dzieci, poprzez młodzież i osoby dorosłe. Motyw przewodni tegorocznego pikniku to GEO-DIZAJN, czyli twórcze eksperymentowanie z tworzywem i formą inspirowane geologią. W ramach warsztatów „dizajnu geologicznego” uczestnicy Pikniku będą mogli wcielić się w rolę geo-dizajnerów, tworząc nietuzinkowe formy, jak geologiczne sześciany wyobraźni czy geo-dizajnerskie rzeźby. Zabawę w geo-dizajn wzbogacą warsztaty paleo-plastyczne, szlifowanie skał oraz geo-kulinaria. Dodatkowo przewidziana jest tzw. Strefa Kreatywnego Malucha, gdzie najmłodsi uczestnicy Pikniku będą  mogli wziąć grach i zabawach o charakterze edukacyjnym. Tradycyjnie otwarta dla zwiedzających będzie część ekspozycyjna Centrum Geoedukacji, czyli Galeria Ziemi z Kinem 5D, którą będzie można zwiedzić w nieco niekonwencjonalny, biorąc udział w „terenowej grze” po obiekcie.


Impreza będzie miała charakter otwarty, wstęp bezpłatny na wszystkie atrakcje.


Serdecznie zapraszamy!

Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji

Kielce, ul. Daleszycka 21

tel. 041/ 36 76 800


Wydarzenie organizowane jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w roku 2016 r, odbywających się pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”


GEODIZAJN_PLAKAT

x