Festiwal Wiatru z wieloma atrakcjami po raz trzeci w Kielcach

16 sierpnia 2023

Niemal 40 rozmaitych przedsięwzięć: spektakle i koncerty, konkursy z nagrodami, prezentacje, projekty edukacyjne, pokaz mody, rywalizacje sportowe, parada motocyklowa, a także piknik z mnóstwem atrakcji dla każdego. Tak w dużym skrócie zapowiada się III Festiwal Wiatru, który w dniach 15-24 września organizuje Miasto Kielce. Dlaczego? Bo Kielce z wiatrem się kojarzą.


Do znanego od lat w całym kraju powiedzenia „Wieje jak na dworcu w Kielcach” odnosimy się z dystansem, chcemy przełamać negatywny wydźwięk stereotypu i wykorzystać go do promocji miasta. Ubiegłoroczne wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, co świadczy o tym, że Festiwal Wiatru się rozwija. Już dziś zapraszam do skorzystania z różnorodnego programu trzeciej edycji – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Będzie w czym wybierać, bowiem ciekawe propozycje przygotowało ponad 30 partnerów. Wszystkie propozycje programowe wpisują się w szeroko rozumianą tematykę określaną słowami: wiatr – także jako żywioł, lekkość, zwiewność, ulotność…


Program koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą

w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem oraz do udziału w III Festiwalu Wiatru – Kielce 2023.

Więcej na stronie internetowej www.kielce.eu/festiwal-wiatru.


x