Geo-czwartek w kwietniu

6 kwietnia 2018

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kolejnej popularnonaukowej prelekcji, realizowanej w ramach cyklu tzw. SPOTKAŃ GEO-CZWARTKOWYCH. Geo-czwartki to wyjątkowa okazja do zapoznania się z ciekawymi i nierzadko zaskakującymi zagadnieniami naukowymi. W kwietniu „robimy sobie” krótki odpoczynek od paleontologii. Tym razem posłuchamy o miejscach kultu Słowian w regionie świętokrzyskim. Jak powszechnie wiadomo w kulcie słowiańskim elementy przyrody nieożywionej takie jak głazy, kamienie  czy całe wzniesienia odgrywały bardzo ważną rolę…

„Święte góry Słowian” to tytuł kwietniowej prelekcji popularnonaukowej. Spotkanie poprowadzi dr Cezary Jastrzębski – pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, regionalista, przewodnik, miłośnik ziemi świętokrzyskiej. Początek spotkania o godzinie 17.30  Wstęp wolny. Tradycyjnie zapraszamy zarówno młodych jak i dorosłych miłośników regionu świętokrzyskiego. Szczegóły poniżej oraz na plakacie wydarzenia.


SPOTKANIA GEO-CZWARTKOWE:

Data:                   19.04.2018 (czwartek)

Godzina             17.30

Prowadzący:   dr Cezary Jastrzębski (Instytut Geografii UJK)

Temat:                Święte góry Słowian

Miejsce:             Centrum Geoedukacji, ul. Daleszycka 21, sala konferencyjna

Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji


INFORMACJA dot.  możliwości dojazdu do Centrum Geoedukacji:

*Informujemy, że  z centrum Kielc, m.in. z przystanku /ŻELAZNA PKP/  lub / ŻYTNIA/ do przystanku /DALESZYCKA GEOPARK/ dojeżdża  między godziną 17.25 a 17.30 linia nr 3 .Szczegóły dot. rozkładu jazdy linii nr 3, znajdziecie klikając TU.


x