GEO-CZWARTKI ONLINE…zapraszamy!

17 lutego 2021

Z przyjemnością informujemy, że powracają GEO-CZWARTKI czyli cykl spotkań z ciekawymi ludźmi z nietuzinkową wiedzą geo-przyrodniczą. Spotkania GEO-czwartkowe odbywać się będą na żywo, poprzez  jedną z popularnych platform do komunikacji online ZOOM.

Dodajmy , że tegoroczna edycja GEO-CZWARTKÓW zapowiada się wyjątkowo interesująco. Prócz regionalnych ciekawostek będziemy mieli okazje poznać inne regiony kraju, a nawet  „wyjedziemy” też poza jego granice.

 W najbliższy, lutowy czwartek zapraszamy  na geologiczną wyprawę w Karkonosze. Spotkanie poprowadzi geolog i przewodnik sudecki – Roksana Knapik. Przez wiele lat zawodowo związana z Karkonoskim Parkiem Narodowym, aktualnie prowadzi własną działalność geoedukacyjną pod nazwą ROCK’si. Autorka ciekawych odkryć naukowych (m.in. pierwszej jaskini krasowej w polskich Karkonoszach)  oraz licznych publikacji popularnonaukowych z zakresu geologii. W czasie wolnym zbiera i kolekcjonuje minerały, chodzi po górach, gotuje wegetariańskie potrawy, robi maści na bazie ziół i urządza swoje miejsce na Ziemi na Pogórzu Izerskim.

W ramach opowieści Roksany Knapik o geologicznych tajemnicach Karkonoszy dowiemy się jakie skały i minerały występują w tym niezwykłym zakątku Polski. Nie zabraknie również ciekawostek na temat tego jak powstały karkonoskie granity czy jakie odmiany kwarcu można spotkać w rejonie Szklarskiej Poręby. Podążając za Roksaną – geologiem, przewodnikiem sudeckim, kolekcjonerem minerałów i popularyzatorem nauki w jednym, dowiemy się też w jaki sposób można poszukiwać minerałów i jak czynić to w sposób odpowiedzialny, troszcząc się o ochronę przyrody.

Jak wziąć udział w spotkaniu?

W czwartek, 18 lutego, o godzinie 17.00 wystarczy kliknąć w LINK, by przenieść się w wirtualną podróż i odkryć geologiczne ciekawostki Karkonoszy razem z geologiem i przewodnikiem sudeckim- Roksaną Knapik

ZAPRASZAMY :)


GEO-CZWARTEK ONLINE

Data: 18.02.2021 r.

Godzina: 17.00

Prowadzący: Roksana Knapik

Temat: Geologiczne tajemnice Karkonoszy

Link do spotkania: kliknij TU

Meeting ID: 429 408 1039

Passcode: GEO


x