Geo-feryjna przepuszczalność skał

14 lutego 2018

Od wtorku w Centrum Geoedukacji odbywają się zajęcia w ramach wydarzenia pn. GEO-FERIE.  Feryjnych odwiedzających gościmy  już od połowy stycznia. Wówczas to ferie rozpoczęły się w ościennych województwach.  Odwiedzający ( grupy zorganizowane jak i turyści indywidualni) , zwiedzają Galerię Ziemi a także biorą udział w zajęciach warsztatowych. Dwa najbliższe tygodnie to czas ferii  m.in. w województwie świętokrzyskim…a w Centrum Geoedukacji  czas GEO-FERII.

W dniu dzisiejszym geo-feryjne warsztaty dotyczyły przepuszczalności skał. Dlaczego niektóre skały mają możliwość  „przechowywania” ropy naftowej lub gazu ziemnego ? Co wpływa na przepuszczalność skał? Dlaczego w skałach zawierających puste przestrzenie może przemieszczać się  woda? Na te i wiele jeszcze innych pytań próbowali odpowiedzieć nasi młodzi badacze ziemskich tajemnic ale nie tylko teoretycznie…W trakcie warsztatów uczestnicy zajęć wykonywali proste geo-doświadczenia, pomagające zrozumieć  zagadnienia związane z zdolnością skał do przepuszczania różnych substancji.

 Dziękujemy przesympatycznej grupie dzieciaków za udział w zajęciach.  Mamy nadzieję, że dzisiejsze geo-eksperymentowanie zachęci Was do wykonywania prostych, domowych doświadczeń … oczywiście pod czujnym i bacznym okiem rodziców.

Kolejne  feryjne zmagania z geologią warsztatową już w piątek.


x