HO, HO, HO…CZYLI GEO-MIKOŁAJKI W GEOPARKU KIELCE

7 grudnia 2016

Za nami GEO-Mikołajkowe szaleństwa naukowe. Tegoroczna edycja świątecznych warsztatów spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród grup szkolnych , dla których te zajęcia były dedykowane. Świadczy o tym m.in. fakt, że miejsca na świąteczne warsztaty rozeszły się zaraz po ich ogłoszeniu :) Grupy dzieci i młodzieży szkolnej, które uczestniczyły w warsztatach, wykazały się bardzo dużą aktywnością i kreatywnością, tym razem w świątecznym wydaniu.

 Całość imprezy składała się z dwóch części. Pierwsza z nich to miała charakter zajęć warsztatowych. W sali Klubu Miłośników Geologii, młodzi miłośnicy tej nauki, mieli okazję zapoznać się ze sztuką szlifowania biżuterii. Przygotowane wcześniej kamienie ozdobne, takie jak: wapienie węgierskie, kalcyty, serpentynity czy alabastry, po oszlifowaniu i wypolerowaniu przez dzieci, zyskały zupełnie inne piękno i blask. Każdy więc uczestnik tych zajęć mógł zabrać na pamiątkę niecodzienny prezent mikołajkowy, w postaci własnoręcznie wykonanej biżuterii. Zachwytów nad efektami swojej pracy było co niemiara! Sala dydaktyczna była z kolei miejscem, gdzie odbywały się warsztaty rękodzieła geo-świątecznego. To tutaj powstały niecodzienne a zarazem fantazyjne recyklingowe geo-ozdoby choinkowe. Dużo emocji a przede wszystkim interesującej rywalizacji wzbudził  też turniej wiedzy  w ramach Geologicznej Gry Wielkoformatowej.  Zwieńczeniem natomiast  części warsztatowej była zabawa taneczno-animacyjna Geo-Disco. Bitwa na mikołajkowe kroki, geo-korowody czy nauka integracyjnego geo-tańca, to tylko kilka tanecznych aktywności, zaserwowanych przez Geo-Dj i jego „Śnieżynki”. Ponadto w trakcie trwania całej imprezy działała poczta do Świętego Mikołaja oraz gra logiczno-edukacyjna, polegająca na rozwiązaniu specjalnie przygotowanego geo-szyfru.

Podsumowując: zabawy, uśmiechu a przede wszystkim nauki geologii w niekonwencjonalny sposób, podczas tegorocznej edycji GEO-Mikołajek nie brakowało. Poza tym zasłyszane na korytarzu słowa  uczestników imprezy: „to były najlepsze mikołajki…”, „było super”, „fajna zabawa” itp. nastrajają pozytywnie  cały geo-zespół, a przede wszystkim mobilizują do większej pracy na rzecz geo-edukacji poprzez zabawę i doświadczenie.

Dziękujemy wszystkim naszym geo-mikołajkowym gościom. Liczymy, że kolejne przygotowane przez nas imprezy/wydarzenia edukacyjne spotkają się z podobnie pozytywnym  odbiorem J Na kolejne Geo-Mikołajki zapraszamy już za rok !


x