II OGÓLNOPOLSKIE FORUM GEO-PRODUKT

28 października 2016

W dniach 27-28.10.2016 r. w Akademii Górniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbyło się II Ogólnopolskie Forum GEO-PRODUKT, którego razem z gospodarzami byliśmy organizatorami. Forum ma na celu promocję, ale i integrację instytucji, firm i osób, które tworzą ogólnie rozumiane geo-produkty. W forum wzięło udział ponad 60 osób zarówno z Polski jak i z zagranicy (goście z Ukrainy, Norwegii i Słowacji). Konferencja ta była doskonałym miejscem na wymianę doświadczeń ale i też przyczynkiem do nowym geo-kontaktów, które mogą zaowocować wspólnymi projektami geoturystycznymi.

II Forum Geo-produkt składało się z dwóch części: referatowej i warsztatowej.  Zespół Geoparku Kielce:  Michał Poros, Martyna Sutowicz i Witold Wesołowski podczas Forum byli współprowadzącymi następujących warsztatów:

  • „Tworzenie geoparków – od pomysłu do geoparku UNESCO” – Michał Poros, wspólnie z Robertem Tarką z Uniwersytetu Wrocławskiego/Geoparku Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz Jackiem Koźmą z Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego/ Światowego Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa.
  • „Geologia niejedną ma twarz – edukacja i popularyzacja nauk o Ziemi” – Martyna Sutowicz, wspólnie z Andrzejem Boczarowskim z Uniwersytetu Śląskiego/Stowarzyszenia Delta oraz Julią Jankowską ze Stowarzyszenia Kaczawskiego/ Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów.
  • „Pozyskiwanie funduszy na tworzenie i rozwój geo-produktów”– Michał Poros, wspólnie z Małgorzatą Stanasiuk-Mordalską z PGE Gigantów Mocy.
  • „Projektowanie tablic geoturystycznych” – Witold Wesołowski, wspólnie z Ewą Welc oraz Krzysztofem Miśkiewiczem, czyli przedstawicielami Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
x