INFORMACJE PRAKTYCZNE

25 czerwca 2019

WYMAGANA JEST REZERWACJA BILETÓW – WIĘCEJ INFORMACJI -> KLIK


WSZYSTKIE BILETY SĄ BEZPŁATNE – WIĘCEJ INFORMACJI -> KLIK


W Centrum Geoedukacji należy nosić maseczkę.


PARKOWANIE – przed Centrum Geoedukacji znajduje się bezpłatny, niestrzeżony parking zarówno dla samochodów osobowych jak i autokarów.


SZATNIA – ze względów bezpieczeństwa szatnia w Centrum Geoedukacji jest niedostępna do odwołania.


PAMIĄTKI / JEDZENIE / PICIE – informujemy, że w budynku Centrum Geoedukacji NIE ma możliwości zakupu pamiątek, posiłków ani napojów. Ze względu na wprowadzone zasady bezpieczeństwa nie jest możliwe również spożywanie posiłków przyniesionych ze zewnątrz. Ograniczenie to obowiązuje do odwołania.


GEOLOGICZNY OGRÓD DOŚWIADCZEŃ – usytuowany jest na dachu budynku Centrum Geoedukacji.  Czynny jest on od września do kwietnia od 8:00 do 17:00 oraz od maja do sierpnia od 8:00 do 20:00. Z Geologicznego Ogrodu Doświadczeń korzystać mogą osoby bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego.


PLAC ZABAW – bezpośrednio za budynkiem Centrum Geoedukacji znajduje się plac zabaw, który jest czynny od września do kwietnia od 8:00 do 17:00 oraz od maja do sierpnia od 8:00 do 20:00. Korzystać z placu zabaw mogą dziecko/opiekun zdrowi, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego.


OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE – Centrum Geoedukacji  jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dysponujemy m.in. windą oraz podjazdami, które umożliwiają wjazd osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim


JAK DOJECHAĆ:

Transport publiczny – ok. 500 metrów od Centrum Geoedukacji odległy jest  przystanek „PILECKIEGO / KARSKIEGO”. Zatrzymuje się na nim linia nr 1 i 104 (kierunek Bukówka). Natomiast ok. 850 metrów od Centrum Geoedukacji zlokalizowana jest pętla autobusowa „PILECKIEGO” do której można dojechać liniami 34 i 54.

Można również dojechać w okolice zachodniej części rezerwatu Wietrznia liniami nr 11, 25, 33, 3441, 45, 104, 108, 113 oraz N2 i wysiąść na przystanku „TARNOWSKA/ WOJSKA POL”., a następnie dojść ok 900 metrów ul. Wojska Polskiego i ul. Daleszycką lub ścieżkami w obrębie rezerwatu Wietrznia.

Szczegółowe informacje na temat komunikacji miejskiej w Kielcach można znaleźć na stronie ZTM w Kielcach Wyszukiwarka połączeń znajduje się również na stronie: jakdojade.pl

Pieszo – z centrum Kielc ( z Placu Artystów) można dojść pieszo do rezerwatu Wietrznia miejskim szlakiem spacerowym koloru zielonego.

Samochodem/autokarem – od drogi krajowej nr 73 polecamy dojazd do Centrum Geoedukacji ulicami: rtm. Witolda Pileckiego, a następnie Jana Karskiego i dalej ul. Daleszycką.

x