„Ogarnij się. Zrób więcej przestrzeni dla miejskiej zieleni”

23 kwietnia 2021

Jest akcja! Akcja sprzątania terenów przyrodniczo cennych w Kielcach.

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi – święto, które powinien znać każdy mieszkaniec naszej planety! To doskonała okazja do promowania postaw proekologicznych i proklimatycznych wśród Ziemian. 22 kwietnia 2021 r. to także wyjątkowa data dla Geoparku Świętokrzyskiego obejmującego obszar pięciu gmin: Kielce, Chęciny, Morawica, Nowiny i Piekoszów. W tym dniu jako polski geopark zostaliśmy oficjalnie przyjęci do Światowej Sieci Geoparków UNESCO.

Chcąc uczcić te wydarzenia we współpracy z Miastem Kielce, ENERIS S.A. oraz Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach zorganizowaliśmy akcję „Ogarnij się. Zrób więcej przestrzeni dla miejskiej zieleni” połączoną z konkursem ,,EKO-SELFIE’’.

W dniach 23 – 30 kwietnia przy naszych rezerwatach zostaną ustawione kontenery na odpady zmieszane:

  • Wietrznia – przy rezerwacie od strony ul. Daleszyckiej, przy Centrum Geoedukacji
  • Kadzielnia – przy rezerwacie od strony ul. Krakowskiej
  • Ślichowice – przy rezerwacie od strony ul. Kazimierza Wielkiego

Wybierając się na spacer zabierzcie ze sobą worek , rękawiczki i zbierzcie tyle śmieci ile tylko zdołacie unieść! Swoją pracę uwiecznijcie na zdjęciu i wyślijcie do nas na adres: konkurs@geonatura-kielce.pl.

My wybierzemy 20 zdjęć, które opublikujemy na naszym profilu na FB. A Wy zadecydujecie (wygra fotka z największą liczbą like’ów), kto otrzyma tytuł Najbardziej Ogarniętego Ziemianina i odjedzie nowiutkim rowerem.

Szczegóły dotyczące konkursu „EKO-SELFIE”  znajdziecie w regulaminie konkursu EKO-SELFIE

Zapełnijmy zatem wszystkie kontenery!!! Pokażmy jak bardzo kochamy naszą Ziemię!!!

* pamiętajcie o zachowaniu zasad reżimu sanitarnego (dystans, dezynfekcja, maseczka).

 

 

 

x