OTWARCIE WYSTAWY PALEO-ART

21 kwietnia 2023

Dziś przypada druga rocznica uzyskania certyfikatu Światowego Geoparku UNESCO i przystąpienia Geoparku Świętokrzyskiego do Global Geoparks Network i European Geoparks Network. Z tej okazji, w Centrum Geoedukacji w Kielcach odbył się dziś wernisaż grafik Joanny Kobierskiej „PALEOART. NIEZWYKŁE KRĘGOWCE z ERY DINOZAURÓW.


Wystawę tworzą wielkoformatowe grafiki przedstawiające dinozaury i gady, które zamieszkiwały lądy w erze mezozoicznej zwanej również „erą dinozaurów”. Joanna Kobierska pochodzi z Gminy Morawica i  jest profesjonalną artystką 3D i paleoartystką. Jej prace cieszą się uznaniem w międzynarodowym środowisku paleontologicznym, co potwierdzają liczne zlecenia i współpraca z uznanymi paleontologami. Warto dodać, że Pani Joanna jest także zdobywczynią „paleo-artystycznego Oscara” – The Lanzendorf – National Geographic Paleoart Prize w kategorii: National Geographic Digital Modeling and Animation Award.


Uroczystość otwarcia tej niezwykłej wystawy zaszczycili swoją obecnością: Zastępca Prezydenta Miasta Kielce-Marcin Chłodnicki, Burmistrz Miasta i Gminy Morawica – Marian Buras, Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej  – Marcin Różycki, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce – Anna Kibortt oraz dyrektorzy i przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek i instytucji: Wzgórza Zamkowego, Oddziału Świętokrzyskiego PIG-PIB, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach. W otwarciu wystawy wzięli również udział przedstawiciele lokalnej społeczności, w tym młodzież szkolna i nauczyciele z terenu Miasta i Gminy Morawica.


Wystawa PALEOART. NIEZWYKŁE KRĘGOWCE z ERY DINOZAURÓW

została zorganizowana dzięki współpracy z Miastem i Gminą Morawica oraz firmą Lafarge.


Zwiedzanie wystawy odbywa się indywidualnie, bez przewodnika

i jest możliwe w godzinach otwarcia Centrum Geoedukacji.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 31 sierpnia b.r.


x