Projektowanie ogrodu w ramach cyklu „Przy środzie o przyrodzie”

16 marca 2018

W dniu 14 marca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Przy środzie o przyrodzie”, tym razem prowadzącymi byli pracownicy Ogrodu Botanicznego w Kielcach.

Wczorajsze spotkanie pt. „Zaprojektuj ogród marzeń” było prowadzone w duchu wyobraźni, kreatywności i współpracy między uczestnikami. Zadaniem najmłodszych było obmyślenie swojego wymarzonego miejsca wypoczynku, a później jego realizacja poprzez układanie specjalnie do tego celu przygotowanych klocków. Podczas prac panowała miła atmosfera, podparta wymianami pomysłów. Zachwyty nad pracami były liczne zarówno ze strony uczestników jak i organizatorów. Rozwiązania zaproponowane przez młodych projektantów były wyjątkowo zmyślne i praktyczne. Nie zabrakło wśród nich oczek wodnych z pomostem, gdzie w niektórych wariantach można było łowić ryby, zaś w innych także były wydzielone strefy do kąpieli. W każdym projekcie znalazło się miejsce do aktywnego wypoczynku, który jest sprawą niezwykle istotną dla małych projektantów. Uczestnicy powtarzali, że tego elementu nie mogło zabraknąć. W czasie projektowania udało się wygospodarować chwilę czasu by odbyć podróż do wnętrza Ziemi, dzięki kapsule 5D. Krótka przerwa niezwykle korzystnie wpłynęła na uczestników. Nabrali jeszcze większego zapału do pracy, a ich owoce można podziwiać na załączonych fotografiach.

Bardzo dziękujemy za przybycie i uczestnictwo, zarówno najmłodszym jak i ich opiekunkom. Zapraszamy już za tydzień na kolejną przyrodniczą środę!

x