PRZEPUŚĆ MNIE SKAŁO CZYLI „WIDZI MI SIĘ GEOLOGIA” W MARCU…

1 marca 2017

Za nami kolejne zajęcia  z cyklu „Widzi mi się geologia”.  W miesiącu marcu na warsztacie znalazł się temat związany z przepuszczalnością skał. Co ukryte jest w ich wnętrzu ? W jaki sposób umożliwiają one przepływ wody, ropy naftowej i gazu. Które ze skał mogą stanowić najlepsze podłoże dla jeziora zaporowego, aby zagwarantować, że zapora nie będzie przeciekała ? Na te i wiele innych pytań próbowali dziś odpowiedzieć uczniowie jednej z kieleckich szkół.  Wiedza teoretyczna podparta została samodzielnie wykonanymi eksperymentami. W trakcie warsztatów uczestnicy zajęć wykonywali szereg prostych doświadczeń prezentujących m.in. zasady działania skalnych pułapek.

Warsztaty „Widzi mi się geologia”  stanowią uzupełnienie standardowej oferty edukacyjnej. Zajęcia te mają za zadanie zachęcić uczniów  do zdobywania niecodziennej wiedzy geo-przyrodniczej, poprzez zabawę i doświadczenie.

Temat dotyczący przepuszczalności skał, realizowany będzie przez kolejne  cztery środy marca. Kwiecień z kolei będzie dotyczył zagadnień związanych z wodą.

Więcej informacji na temat warsztatów znajdziecie klikając w poniższy link:

=>WIDZI MI SIĘ GEOLOGIA <= 

x