PRZY ŚRODZIE O PRZYRODZIE – INAUGURACYJNE ZAJĘCIA

7 marca 2018

Za nami pierwsze zajęcia, przeprowadzone w ramach cyklu „Przy środzie o przyrodzie”. W miesiącu marcu, w pierwszą i ostatnią środa miesiąca realizujemy temat związany z przepuszczalnością skał. Co ukryte jest w ich wnętrzu?  W jaki sposób umożliwiają one przepływ wody, ropy naftowej i gazu. Które ze skał mogą stanowić najlepsze podłoże dla jeziora zaporowego, aby zagwarantować, że zapora nie będzie przeciekała. Na te i wiele innych pytań próbowali dziś odpowiedzieć uczniowie jednej z kieleckich szkół. Wiedza teoretyczna podparta została samodzielnie wykonanymi prostymi eksperymentami. Dziękujemy dzisiejszym uczestnikom zajęć za wiedzę i zaangażowanie.


Przy środzie o przyrodzie to kolejna, edukacyjna propozycja Geoparku Kielce, w trakcie której wykorzystujemy proste doświadczenia, dzięki którym poznajemy ciekawostki związane z planetą Ziemi – informuje Michał Poros, Kierownik Centrum Geoedukacji.


Kolejne zajęcia już w przyszłą środę. Warsztaty dot. projektowania ogrodu poprowadzi zespół Ogrodu Botanicznego w Kielcach.


Więcej informacji o warsztatach „Przy środzie o przyrodzie” znajdziecie, klikając TU.


x