TURYSTYKA W GEOPARKU W 2020 ROKU

27 stycznia 2021

Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że w 2020 roku pomimo trudnej sytuacji w branży turystycznej wynikającej z pandemii, atrakcje Geoparku Kielce odwiedziło łącznie 326 783 osób. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze obiekty plenerowe: Kadzielnia, Ogród Botaniczny, Wietrznia i Ślichowice.

Warto dodać, że Kadzielnia, która zanotowała w ubiegłym roku rekordową liczbę odwiedzin (prawie 217 tysięcy osób), została wyróżniona w rankingu Tripadvisor jako druga najlepsza atrakcja turystyczna województwa świętokrzyskiego, zaraz po Rynku w Sandomierzu.

W pierwszej dwunastce znalazły się również takie obiekty Geoparku, jak Podziemna Trasa Turystyczna i Centrum Geoedukacji.

Turystyka w czasach pandemii doczekała się również ciekawego pomysłu na ideę i akcję dla promocji dziedzictwa naturalnego Kielc i jego wykorzystania w aktywnej turystyce. Mowa oczywiście o akcji Kielce Naturalnie zainicjowanej i promowanej przez Geopark Kielce w 2020 roku. W ramach akcji położono nacisk na wykorzystanie unikatowych zasobów i obiektów przyrodniczych Kielc w turystyce zrównoważonej ukierunkowanej na różnorodną aktywność na świeżym powietrzu i edukację przyrodniczą.

 

x