Wakacyjna Akademii Gelogii…pierwsze zajęcia za nami

6 lipca 2016

W ramach pierwszych zajęć, uczestnicy Wakacyjnej Akademii Geologii wzięli udział w grze zespołowej, dotyczącej geologicznej przeszłości Ziemi. „Geologiczna Gra Wielkoformatowa” wzbudziła spore zainteresowanie wśród najmłodszych gości Centrum Geoedukacji. W rozgrywce wzięło udział 6 drużyn, a ich zawodnicy do samego końca zacięcie ze sobą rywalizowali.

Zabawa wymagała wielu aktywności podczas wykonywania specjalnie przygotowanych zadań, czy rozwiązywania pytań quizowych. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę o Ziemi oraz sprawność fizyczną. Dzięki grze jej uczestnicy mogli poznać dzieje naszej planety, odbyć interesującą podróż przez wszystkie epoki, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu na Ziemi w przeszłości. Wszyscy uczestniczy dzisiejszych zajęć, zgodnie stwierdzili, że taka forma nauki geologii poprzez zabawę jest super. Dziękujemy za obecność i do zobaczenia na kolejnych warsztatach, w kolejną wakacyjną środę.

W ramach zajęć wykorzystano materiały dydaktyczne, w postaci „Geologicznej Gry Wielkoformatowej”, zrealizowanej w ramach projektu dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. 


x