Wakacyjny Paleotropiciel i Skalny Szlifierz…

25 lipca 2018

Dziś uczestnicy warsztatów wakacyjnych wcielali się w role Paleo-tropicieli ciekawostek geologicznych, ukrytych na naszej ekspozycji stałej. Odnalezienie odpowiedzi na piętnaście wierszowanych zadań było nie lada wyzwaniem dla naszych młodych adeptów geologii. Wyniki zabawy pokazały, że wszystkie drużyny poradziły sobie z zdaniami śpiewająco. Brawo za spostrzegawczość i bystrość umysłu!

Druga część warsztatów miała charakter praktyczny. Nasi wakacyjni goście zmierzyli się z procesem szlifowania i polerowania wapieni dewońskich. Praca ta wymagała dużych pokładów cierpliwości i zaangażowania. I w tym przypadku, tych cech uczestnikom warsztatów, nie zbrakło. Mamy nadzieję, że oszlifowane skały,  będą przypominać o niegdyś panujących tu warunkach, kiedy obszar odpowiadający dzisiejszym Górom Świętokrzyskim zalany był przez ciepłe, tropikalne morze, z żyjącymi na dnie koralowcami i morskimi gąbkami.

Dziękujemy  za dziś! Kolejne warsztaty, tym razem o charakterze botanicznym już w piątek. Natomiast kolejne, wakacyjne zmagania z geologią świętokrzyską, już w przyszłą środę.


x