WARSZTATY EDUKACYJNE „GEO-ŚWIĘTOKRZYSKIE ZA NAMI…

8 listopada 2016

Za nami Warsztaty Edukacyjne „GEO-ŚWIĘTOKRZYSKIE”, organizowane wspólnie z Samorządowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. W Warsztatach udział wzięło 40-osobowa grupa nauczycieli, edukatorów i przewodników, z terenu województwa świętokrzyskiego. Warsztaty Edukacyjne „GEO-ŚWIĘTOKRZYSKIE” zostały zrealizowane w ramach projektu, dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

W programie warsztatów znalazła się zarówno teoria jak i praktyka. W I części spotkania, Kierownik Centrum Geoedukacji – Michał Poros, wygłosił krótką prezentację na temat edukacji geologicznej w regionie świętokrzyskim – jej problemach i wyzwaniach. Następnie uczestnicy Warsztatów, podzieleni na 4 grupy, realizowali 4 zagadnienia związane z szeroko pojętą edukacja i popularyzacja nauk o Ziemi.  Jak uczyć geologii z pomysłem ? Jak tworzyć ofertę edukacyjną na bazie lokalnej geologii? Jakimi cechami powinien odznaczać się Geo-edukator idealny? Na te i wiele jeszcze innych pytań odpowiadali nauczycieli wespół zespół z edukatorami i przewodnikami regionu świętokrzyskiego. Warsztaty zakończyły się spektaklem popularnonaukowym dr Andrzeja Boczarowskiego pt. „Sfery świata” .

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Warsztatów za obecność i aktywność podczas spotkania. Mamy nadzieję, że minione Warsztaty były bardzo owocne zarówno w wiedzę merytoryczną jak i praktyczną na temat edukacji przyrodniczej. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.


Organizatorzy:

Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji

Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach

Patronat honorowy:

Prezydent Miasta Kielce

Kuratorium Oświaty w Kielcach

Patronat medialny:

Internetowa Telewizja Kielce (ITV)


x