ZNAMY JUŻ GEO-Geniusza!!

24 czerwca 2014

Dziś w Centrum Geoedukacji odbył się finał Konkursu Wiedzy o Ziemi „GEO-Geniusz” – II edycja. Od kwietnia Geopark Kielce- Centrum Geoedukacji realizuje projekt, mający na celu podniesienie wiedzy o walorach geologicznych regionu świętokrzyskiego. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół gimnazjalnych powiatu kieleckiego: Daleszyc, Chęcin, Wolicy, Nowin, Mąchocic-Kapitulnych, Łosienia, Kostomłotów. Dziś, podczas finału poznaliśmy zwycięzców. Z radością informujemy, że laureatem I miejsca został Radosław Mróz z Gimnazjum w Kostomłotach II, zdobywając tym samym tytuł GEO-Geniusza 2014. Drugie miejsce przypadło Kamilowi Kozubowi z Gimnazjum w Daleszycach. Na trzecim miejscu uplasowała się z kolei Gabriela Krajewska z Gimnazjum w Chęcinach. Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim Uczestnikom oraz ich Opiekunom za trud włożony w przygotowanie do Konkursu. I już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne edycje!

W dniu etapu finałowego uroczyście otworzyliśmy również wystawę prac fotograficznych Uczestników Konkursu pt. „Okiem GEO-Geniusza”. Fotografie prezentują geologiczne osobliwości miejsc chronionych województwa świętokrzyskiego. Serdecznie zapraszamy do Centrum Geoedukacji, celem jej obejrzenia.

 

Zapraszamy do zapoznania się z kluczem odpowiedzi testu finałowego.

W załączniku również znajduje się kwalifikacja punktowa testu  finałowego.

Relacja Echo Dnia:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140624/POWIAT0104/140629438

 


Konkurs Wiedzy o Ziemi „GEO-Geniusz” – II edycja jest współfinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.publikacje

x