HO, HO, HO czyli MIKOŁAJKI z GEONATURĄ KIELCE

7 grudnia 2022

6 grudnia w Centrum Geoedukacji  można było poczuć świąteczną atmosferę. Wszystko za sprawą edukacyjnej imprezy mikołajkowej, przygotowanej wspólnie z zespołem Ogrodu Botanicznego. „Mikołajki z Geonaturą Kielce”  obfitowały  w warsztaty, których motywem głównym była szeroko pojęta przyroda ale w świątecznej oprawie.

Miłośnicy nauk o Ziemi mieli możliwość wykonania niecodziennych ozdób świątecznych z geologicznymi i botanicznymi motywami. Zapoznali się ze sztuką szlifowania kamieni ozdobnych, tworząc własnoręcznie wykonaną biżuterię. Wzięli udział w turnieju wiedzy geologicznej w ramach warsztatów „iGRAszki MIKOŁAJKOWE” a także uczestniczyli  w grze po wystawie stałej, z nietypowymi zagadkami  pn. „SEKRETny CHRONOS”.

 

To już kolejna edycja imprezy mikołajkowej, gdzie poprzez zabawę i naukę ale w świątecznym wydaniu, zespół GEONATURY KIELCE starał przemycić interesujące treści związane z geologią i przyrodą regionu świętokrzyskiego. Organizatorzy liczą, że wizyta grup szkolnych w  Centrum Geoedukacji 6 grudnia, dostarczyła  odwiedzającym wiele uśmiechu i ekscytacji poprzez wspólną zabawę i naukę


x