WYSTAWA CZASOWA

11 grudnia 2017

WYSTAWA

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI


Dzięki współpracy Geoparku Kielce z firmą Kamyk.pl kierowaną przez Piotra Menduckiego, odwiedzający Centrum Geoedukacji mogą oglądać do końca marca niezwykłą wystawę składającą się z 10 stanowisk, w tym 5 dioram oraz gablot ze skamieniałościami z całego świata. Autorska wystawa firmy Kamyk zawiera wykonane ręcznie modele prehistorycznych zwierząt, w tym prawdziwe rarytasy w postaci modelu gomfotera (wymarły krewniak współczesnych słoni) wykonane na podstawie znalezisk z Bełchatowa czy modelu kredowego dinozaura Zalmoksesa. Ekspozycję uzupełniają widowiskowe dioramy zawierające między innymi modele rafy sylurskiej, dewońskiej i plioceńskiej oraz modele amonitów jurajskich i kredowych.

Wystawę będzie można oglądać do końca marca. Serdecznie zapraszamy!


WYSTAWA FOTOGRAFICZNA

DZIEDZICTWO GEOLOGICZNE REGIONU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 


Od 11 grudnia na Sali Wystaw Czasowych w Centrum Geoedukacji dostępna jest nowa wystawa fotograficzna prezentująca dziedzictwo przyrodnicze (geologiczne) i kulturowe regionu świętokrzyskiego. Wystawa złożona z 25 wielkoformatowych fotografii prezentuje wybrane obiekty geologiczne, z elementami przyrodniczymi i kulturowymi, które zlokalizowane są na terenie naszego województwa.

Wystawa zorganizowana została w ramach cyklu ,,Geo-ekologiczne Świętokrzyskie’’ dofinansowanego jako zadanie z zakresu edukacji ekologicznej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w 2017 roku.’’


INFORMACJE PORZĄDKOWE:

Wystawę można zwiedzać w godzinach pracy Centrum Geoedukacji.

PONIEDZIAŁEK: nieczynne
WTOREK-PIĄTEK: 10.00-16.00
SOBOTA-NIEDZIELA: 11.00-16.00

Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy!