WARSZTATY

12 czerwca 2023

WARSZTATY  ( dostępne od 1 września 2023 r.)

Harmonogram i dostępność warsztatów => kliknij TU


EKO-PRZEDSZKOLAK 

Zajęcia, w trakcie których dzieci poznają podstawowe zasady dotyczące recyklingu a także dowiedzą się jak dbać o przyrodę w rezerwatach geologicznych.

GEO GIGA GRA  (od I klasy szkoły podstawowej)

Wielkoformatowa gra planszowa o tematyce geologicznej. Przedstawia ona najistotniejsze fakty i organizmy z geologicznej historii regionu świętokrzyskiego.  W rozgrywce uczestniczą  kilkuosobowe zespoły, których zadaniem jest wykonywanie zadań ukrytych na  poszczególnych   polach gry.

SZLIFOWANIE SKAŁ (od I klasy szkoły podstawowej)

Warsztaty, podczas których szlifujemy i polerujemy skały. Proces szlifowania odbywa się na szklanych płytkach, przy użyciu proszku szlifierskiego. Poprzez szlifowanie poznajemy minerały i skamieniałości ukryte w skałach. Oszlifowane i wypolerowane skały uczestnicy zabierają na pamiątkę.

PALEO-PUZZLE (klasy I-III szkoły podstawowej)

Warsztaty nt. przeszłości geologicznej Gór Świętokrzyskich z wykorzystaniem wielkoformatowych puzzli, modeli i skamieniałośc

GEO-SKARBNICA (klasy IV-VIII szkoły podstawowej)

Warsztaty, podczas których uczestnicy wcielą się w rolę „paleontologów”, poszukując i identyfikując wybrane skamieniałości dawnych mieszkańców regionu świętokrzyskiego.

W SKALNYM ŚWIECIE (klasy szkół ponadpodstawowych)

Warsztaty w trakcie których uczestnicy nauczą się rozpoznawania najważniejszych skał (magmowych, osadowych i metamorficznych). Dowiedzą się: jak powstają określone typy skał, gdzie występują i jak są wykorzystywane. Do dyspozycji uczestników zajęć będą specjalnie przygotowane komplety skał, uzupełnione odpowiednią treścią edukacyjną.

 


 

 

x