„O geologii można ciekawie” – czyli wizyta blogerów w Geparku Świętokrzyskim UNESCO

22 października 2021
„O geologii można ciekawie…” – tak podsumowali na swoim Instastories autorzy bloga Wszędobylscy po wizycie w atrakcjach Geonatury Kielce.

W miniony weekend internetowi blogerzy: Voyagerka, Antek w podróży, Przekraczając Granice – Travel Blog, Podróżniczo Wszędobylscy i Cel w podróży wspólnie z blogerem związanym z naszym regionem – Jakubem Juszyńskim z tymrazem.pl, zwiedzili wybrane atrakcje Świętokrzyskiego Światowego Geoparku UNESCO oraz Ponidzia.

Wizyta rozpoczęła się wieczornym spacerem po Kielcach wspólnie z Wiceprezydentką Miasta – Agatą Wojdą. Następnego dnia blogerzy wyruszyli w podróż po regionie, poznając historię Ziemi i człowieka:
  • poznali inne atrakcje Kielc w trakcie rozmów z Wiceprezydentem Miasta – Marcinem Chłodnickim oraz Dyrektorem Geonatury Kielce – Mirosławem Hejdukiem,
  •  dowiedzieli się jak wyglądała przeszłość geologiczna regionu świętokrzyskiego, zwiedzając ekspozycję CHRONOS w Centrum Geoedukacji,
  • spacerowali wśród jesiennych kolekcji roślin i krzewów w Ogrodzie Botanicznym a także zajrzeli na Karczówkę, w towarzystwie Prezesa Regionalnej Organizacji Województwa Świętokrzyskiego  – Marcina Piętaka.
Sobotnie popołudnie blogerzy spędzili w gminie Chęciny, gdzie poznali historię górnictwa kruszcowego na górze Miedziance a także zwiedzili Zamek Królewski.. Po aktywnej sobocie, internetowi podróżnicy wieczorem udali się do uzdrowiskowego Ponidzia. Niedzielna część wizyty upłynęła gościom pod hasłem ☺️relaksu i odprężenia, zwiedzając obiekty uzdrowiskowe Buska i Solca Zdroju.

Dziękujemy wszystkim turystycznym gościom za wizytę.
Liczymy, że weekendowa wizyta zainspiruje wiele osób do dalszego poznawania regionu świętokrzyskiego.

Szczególne podziękowania kierujemy do głównych organizatorów wizyty: Urząd Marszałkowski Województwa Świetokrzyskiego oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego

x