ŚWIĘTO KIELC 2023 z CENTRUM GEOEDUKACJI

20 czerwca 2023

W dniach 23-25.06.2023 r. odbędzie się kolejna edycja Święta Kielc.

Tradycyjnie obchody święta naszego miasta rozpoczną się w piątkowy wieczór (23 czerwca), w który kieleckie instytucje kulturalne przygotowują specjalny program dla zwiedzających. W tym dniu zapraszamy również do Centrum Geoedukacji w godz. 19:00 – 24:00*.

W programie „BIAŁEJ NOCY” (23.06.2023 r.) zaplanowane są następujące atrakcje:

  • 19:00 – 20:00 prezentacja popularnonaukowa ,,Od ryb do dinozaurów’’ poświęcona niezwykłej historii przemian wśród kręgowców na przestrzeni kilkuset milionów lat. Uczestnicy będą mogli się dowiedzieć wielu ciekawostek o wielkiej rybie pancernej spod Łagowa, słynnym tetrapodzie z Zachełmia czy świętokrzyskim pra-dinozaurze.
  • 20:00 – 24:00* – możliwość indywidualnego zwiedzanie wystawy stałej CHROSNOS wraz KINEM-KAPSUŁĄ CZASU oraz wystawy czasowej ,,PALEO-ART. NIEZWYKŁE KRĘGOWCE Z ERY DINOZAURÓW’’.

 


Ale piątkowe atrakcje to nie wszystko. Dwa kolejne dni ostatniego weekendu czerwca wypełnione będą wieloma innymi atrakcjami dla mieszkańców Kielc. Szczegóły w linku.Centrum Geoedukacji zaprasza  do skorzystania z zwiedzania wystawy CHRONOS wraz z kinem-kapsułą czasu oraz wystawą PALEO-ART,  również w sobotę i niedzielę (24-25.06) w godzinach 10.00-16.00 *


WSTĘP NA WSZYSTKIE ATRAKCJE W TYM OKRESIE JEST WOLNY, BEZ KONIECZNOŚCI WCZEŚNIEJSZEJ REZERWACJI.

*Ostatnie wejście na wystawę przewidziane jest na godzinę przed zamknięciem obiektu.


Sugerujemy  natomiast by przy planowaniu wizyty w Centrum Geoedukacji, zagospodarować nieco więcej czasu,

w związku z możliwością pojawienia się kolejki do kina-kapsuły czasu.

Przypominamy, że seans w kinie trwa ok. 9 min. i  jednorazowo może go oglądać. 12 osób.


 

x